Szukaj
  • Admin

BABY SHOWER - Najlepsze dekoracje na przyjęcie!


Baby shower to mini przyjęcie organizowane dla przyszłej mamy i nienarodzonego jeszcze maluszka. Przyjęcie to znane jest już od kilku lat w krajach zachodnich. Z dnia na dzień przyjęcie to jest i u nas co raz bardziej popularne.

Nazwa Baby Shower oznacza "dziecięcy prysznic"- przyszła mama i dziecko zalewani są miłością i prezentami dla maluszka. Oprócz wyjątkowej atmosfery ważne są także dekoracje, dzięki którym można stworzyć niepowtarzalny nastrój.


Kto? Gdzie? Kiedy?

Zwykle organizacją baby shower zajmują się kobiety z najbliższego otoczenia przyszłej mamy. Są to siostry, koleżanki, kuzynki, mama. Zdarza się jednak, że to przyszła mama wychodzi z inicjatywą zorganizowania przyjęcia. Warto wówczas przejąć większość obowiązków aby przyszła mamusia czuła się wyjątkowo i komfortowo.

Najczęściej przyjęcia te organizowane są w domu którejś z organizatorek lub w domu przyszłych rodziców. Warunki domowe najbardziej sprzyjają świętowaniu, ponieważ zapewniają komfort i bezpieczeństwo, co gwarantuje udaną zabawę.

Zwykle baby shower organizowane jest pomiędzy 7 a 9 miesiącem ciąży. Zanim zaczniemy organizację przyjęcia: gromadzenie prezentów, dekoracji, układanie menu, warto jest dowiedzieć się jak czuje się nasza ciężarna i czy jest to dobry moment na organizację przyjęcia, gdyż dobre samopoczucie to podstawa do udanej imprezy!BABY SHOWER- KROK PO KROKU!

Organizacja przyjęcia to nie lada wyzwanie. Dokładne zaplanowanie wszystkich elementów jest kluczem do sukcesu! Dzięki temu wiemy, że nic nie zostało pominięte.

A więc na co warto zwrócić uwagę podczas organizacji przyjęcia?

1. Przygotuj listę osób, które wezmą udział w przyjęciu. Dobrym rozwiązaniem jest również utworzenie wydarzenia na wybranym portalu społecznościowym, aby zaangażować inne osoby do pomocy przy organizacji.

2. Ustalcie termin i miejsce, gdzie będziecie świętować. Weźcie pod uwagę ilość osób uczestniczących w przyjęciu oraz to, aby przyszła mama czuła się swobodnie.

3. Ustalcie menu pamiętając przy tym o ulubionych potrawach ciężarnej. Warto też ustalić, kto będzie odpowiedzialny za przygotowanie poszczególnych potraw.

4. Stwórzcie listę prezentów. Warto podpytać mamusię co będzie potrzebowała dla swojego maluszka. Ustalcie, kto co kupuje aby nie duplikować prezentów.

5. Zaplanujcie dekoracje, aby podkreślić wyjątkowość tej imprezy! Doskonałym pomysłem są imprezy tematyczne.
Jakie dekoracje wybrać na baby shower?

Warto zdecydować się na dekoracje stworzone na tego typu imprezy. Pozwolą one stworzyć wyjątkowy klimat oraz podkreślą typ imprezy. Warto zdecydować się na:

- balony z helem- jednokolorowe lub mieszane, foliowe, lateksowe, błyszczące, matowe...

- girlandy z napisem

- kule bibułowe, pompony papierowe, rozety dekoracyjne - dostępne w całej gamie kolorystycznej

- papierowe słomki, kubeczki, talerzyki, akcesoria do wypieków

- topper na tort
W kwestii koloru najlepiej sprawdzą się delikatne pastelowe odcienie. Idealnym rozwiązaniem są dekoracje dostosowane do płci dziecka np. srebro i błękit dla chłopczyka, delikatny róż i złoto dla dziewczynki.


Jeżeli poszukujesz inspiracji - zajrzyj do naszego sklepu www.gadzet-szop.pl.

Pozdrawiamy GADŻET-SZOP na każdą okazję! :)0 wyświetlenia