Szukaj
  • Admin

Jak przyozdobić stół na wesele?

Przygotowania do ślubu stawiają przed Parą Młodą wiele wyzwań. Muszą oni bowiem zadbać nie tylko o najważniejsze kwestie techniczne, ale również najmniejsze detale, które będą stanowiły dopełnienie całej uroczystości. Mowa przede wszystkim o dekoracjach na stół weselny, stwarzających wyjątkowy nastrój oraz klimat, co zostanie od razu dostrzeżone przez wszystkich uczestników imprezy. To właśnie te z pozoru nieistotne elementy podkreślają rangę wydarzenia, dlatego dekoracje na stół powinny być przemyślane i spójne z całym wystrojem.


Wybór motywu przewodniego oraz zestawienia kolorystyczne


Pierwszym krokiem do wyboru dekoracji ślubnych, jest określenie motywu przewodniego. Aktualnie coraz więcej osób stara się wyjść poza schemat eleganckiego wystroju i decydują się na styl boho bądź dekoracje rustykalne. Cechują się one delikatnością i skromnością – wykorzystanie naturalnych i prostych materiałów wpływa na ich cenę, dzięki czemu nie trzeba wydawać majątku na przystrojenie sali weselnej. Wybór bukietów, obrusów oraz innych małych elementów dekoracyjnych nie powinien więc stanowić problemu. Ciekawą, ale zarazem praktyczną częścią wystroju są także winietki na stół weselny, które informują o przynależności miejsca do każdego z gości. Rozplanowanie usadzenia uczestników uroczystości pozwala im usiąść obok bliskich osób i zapewnia towarzyszy do rozmów i wspólnej zabawy. Najczęściej na stołach pojawiają się winietki z kokardką, do której może zostać doczepiony skromny upominek dla każdego z gości.


Dbałość o szczegóły, czyli etykiety na alkohol


Podczas uroczystości, przez większość czasu na weselnym stole pojawia się tak zwana wódka weselna. Od dłuższego czasu ona również uważana jest za część dekoracyjną, dlatego Młodzi decydują się na projektowanie własnych etykiet czy nadruków, spersonalizowanych specjalnie na ich wydarzenie. Wśród ofert firm z dekoracjami weselnymi można znaleźć etykiety na wódkę weselną z gotowymi wzorami, które po wcześniejszej konsultacji zostają zadrukowane zgodnie ze wskazówkami. Można zdecydować się na etykiety nadrukowane bądź doczepiane na sznurek do butelki – obie wersje na pewno będą świetną pamiątką uroczystości. W tym sezonie najmodniejsze są rustykalne okrągłe zawieszki na alkohol wykonane z kartoników, które zachwycają gości swoją prostotą i delikatnym przystrojeniem.


Stół weselny zawsze powinien być przystrojony zgodnie z motywem przewodnim całego wesela oraz preferencjami Pary Młodej. Duży wybór dekoracji ślubnych na pewno pozwala dopasować każdy z elementów tak, by całość prezentowała się spójnie i rzucała się w oczy każdego z uczestników imprezy. Dbałość o najmniejsze detale na pewno zostanie doceniona, a dzięki nietypowym dekoracjom wesele zyska niepowtarzalny charakter.

0 wyświetlenia